Czujesz, że przygniata Cię ilość obowiązków? Musisz rozwijać kompetencje, by nie zostać w tyle? Jak to pogodzić?

Spójrz na swoją sytuację z różnych stron. Przypomnij sobie, co motywowało Cię do pracy i sprawiło, że rozwój nabrał tempa. Powtarzanie tego samego procesu, mimo, że nie przynosi już oczekiwanych efektów to jasny znak, że potrzebna jest nowa strategia działania.

PROCES

1. Rozmowa o twoich potrzebach oraz oczekiwaniach.
2. Rozpoznanie problemu.
3. Opracowanie planu działania.
4. Cotygodniowe konsultacje.
5. Weryfikacja planu.

KOMPETENCJE I NARZĘDZIA

COACHING

Coaching to proces zaprojektowany by osiągać wyznaczone cele, rozwijać osobowość, a także zwiększać efektywność pracy zespołów.  Coach zadaje mnóstwo pytań. Pomaga skierować myślenie na właściwe tory i znaleźć sposób na rozwiązanie problemów.

GALLUP CLIFTON STRENGHTS

Gallup definiuje talenty jako swoiste wzorce myślenia, czucia i reagowania. Świadomość własnych wzorców pozwala je dobrze wykorzystywać. Do rozpoznania talentów Gallupa używam testu Clifton Strenght, który pozwala wyodrębnić i szczegółowo opisuje indywidualne zasoby w obrębie 34 cech, wyłaniając te z nich, w których leży największy potencjał danej osoby. W ślad za testem idzie indywidualna praca z coachem, który pokazuje, jak najlepiej wykorzystywać swoje zasoby.

MINDFULNESS

Uważność to postawa zaciekawionej obserwacji. Dzięki uważności możesz zatrzymać się i doznać chwili wytchnienia od podszeptów własnego umysłu, od ról społecznych i poczucia obowiązku, od lęku i napięcia. To okazja do doświadczenia spokojnej wewnętrznej przestrzeni.

MBCT to metoda terapeutyczna dla dorosłych, która bazuje na medytacji oraz na terapii poznawczej, ukierunkowana na lepsze radzenie sobie z nawrotami depresji, lękiem oraz nerwicą.

MBCL to kurs mający na celu kultywowanie uważnej świadomości naszego ciała, emocji i umysłu, abyśmy mogli żyć z lepszym samopoczuciem i odpornością oraz odczuwali życzliwość względem siebie i innych.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:
MBCL:
informacje wkrótce
MBCT: informacje wkrótce
UWAŻNOŚĆ DLA DZIECI: www.bezpieczneryzyko.org